- Másik korba repít
Ez szerintem a régebben írt könyvek egyik hatalmas előnye. Imádok gyönyörködni az akkori idők hangulatában, divatjában, leírásában, gondolkodásmódjában, párbeszédein és az élet akkori problémáin, akármilyen szereplő perspektívájából, akármilyen kort látunk is.
- Segítség az írópalántáknak
Ha ti is dolgoztatok már saját történeten, és esetleg olvastatok is direkt megfigyelési céllal regényeket, akkor biztosan nem mondok újdonságot. Agatha Christie műveiben lévő csavarok, zseniális fordulatok, részletes karakterjellemzések és történetkidolgozások nem csak olvasás közben élvezetesek, hanem példaértékűek is, sok tanulási lehetőséget biztosítanak az írni vágyóknak.
- Kiszámíthatatlanság
Most már, hogy annyit beszéltem erről, gondolom senkit nem lep meg, hogy ez a tény is kap egy külön pontot a listán. Szerencsére sok olyan történettel találkoztam már, amiket ezzel a jelzővel tudok illetni, de mind közül talán az ő könyvei azok, amik számomra a legtöbb szájtátós pillanatot eredményezték. Pláne, amilyen módon le van vezetve az egész, ahogy kisimulnak a végére az eddig mindvégig jelenlévő szálak, hogy a tettes -természetesen- az legyen, akire nem is számítottunk.
- Különleges, saját hangulat
Az írónő stílusa lehetővé teszi, hogy akkor is kapcsolódjanak irományai, amikor a történet mégis más. Nem tudom szavakba önteni, mit érzek regényeinek olvasása közben, de azt hiszem, a különlegesség az a szó, ami igazán jól leírhatná.
- Nosztalgikus érzések
Meglehet, hogy csak bennem kelt erőteljes nosztalgiát Agatha Christie, de mindenképp meg kellett így is említenem nektek. Egyrészt a régi kor varázsa, másrészt maga a tény, hogy örökölt, régen kiadott példányt tartok a kezemben, a tipikus régi könyv illat, a kicsit gyűrött borító, elég ahhoz, hogy örömmel vegyem le az adott történetét a polcról, és nosztalgikusan tekintsek rá. Emellett én amiket eddig olvastam tőle, azokat mind nyáron olvastam el, így szép emlékeket is felidéznek a könyvei.
- Kidolgozottság
Fentebb már írtam nektek, hogy mennyire nagyon kidolgozott, ahogyan ő ír. Nem csak a karakterek színesek, de a háttértörténetük is, és nyilván ott van a gyilkossági rész és, ami, ha nem lenne ilyen precízen kitalálva, nem foglalná keretbe az egész történetet.
- Színes karakterek
Igen, ezt többször is leírtam már, de megérdemel egy külön pontot. Ezen nincs mit taglalni, az emberek múltja sokban befolyásolja a döntéseinek, és ezt talán Christie karakterei tudják a legjobban.
- Letehetetlen történetek
Hiába próbálok rájönni, sose tudom, ki a gyilkos, így sokszor megesik, hogy alig tudom abbahagyni az olvasást.
- Humor
Az írónő stílusa elengedhetetlen a humor nélkül, ennek megtestesítője pedig sokszor Poirot lesz. Nagyon sok szórakoztató mondattal találkozhatunk olvasás közben, amik még jobb élménnyé teszik a történetet.
- Leírások
Bár elsőre nem biztos, hogy gondolnánk, de a történetek soraiban igen szép leírásokra is bukkanhatunk.
- Logika fejlesztése
Ez hasonló az írással kapcsolatos ponthoz, sokaknak ugyanis szerintem kifejezetten sokat segíthetnek ezek a gyilkosság kiderítésével kapcsolatos szálak abban, hogy a hétköznapi életben is könnyebben meglássuk, miből mi következik.
- ,,Alap műveltség"
Nyilván akinek nem stílusa, és semmiképp nem szeretne adni neki esélyt, azzal sincs semmi baj, de szerintem nem árt, ha életünkben legalább egy AC könyvet elolvasunk.😃
- +1 érdekesség
Tudtátok, hogy Agatha Christie Mary Westmacott álnéven is publikált, méghozzá romantikus regényeket? Itt megnézhetitek őket!
Szia! Nagyon jó az oldalad,nekem is van blogom. Ha van kedved nézd meg.
VálaszTörlésDe aranyos vagy, köszönöm szépen! A Te oldalad is jónak ígérkezik, sok sikert hozzá! :)
TörlésNagyon örülök neki!Érdemes lesz követni mert lesznek jó posztok!
Törlés